Reshjet e ditëve të fundit lanë pas problematika, rrugët e Zvërnecit ‘notojnë’ në ujë! Banorët: S’është marrë asnjë masë

VLORË- Reshjet që kapluan vendin tonë ditët e fundit kanë sjellë jo pak problematika në vendin tonë. Siç duket prezenca e ujit është ende prezentë në rrugën që të çon në bizneset që operojnë në plazhin e Zvënecit.

Rruga është e bllokuar dhe ende nuk është marrë asnjë masë. Banorët e zonës janë shprehu jashtë kamerave se pushteti vendor dhe sidomos kryetarja e Njësisë qendër nuk interesohet fare.

Si pasojë e bllokimit të kanalizimeve apo mosfunksionim të tyre, banorët theksuar se uji largohet në mars.

 

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Kontrolli në vilën e bashkëjetueses, Apeli i GJKKO rrëzon ankimin e Arben Ahmetajt

Kontrolli në vilën e bashkëjetueses, Apeli i GJKKO rrëzon ankimin e Arben Ahmetajt