Rey Manaj shkruan emrin në listën e legjendave të Sivasspor

Rey Manaj shkruan emrin në listën e legjendave të Sivasspor

Rey Manaj

Rey Manaj është sulmuesi më në formë i Kombëtares. 27-vjeçari tanimë ka hyrë në historinë e Sivasspor duke u bërë lojtari që ka shënuar më shumë gola për klubin në Superligën turke gjatë një sezoni.

Lushnjari në fundjavë shënoi golin e 18-të në Superligë dhe të 22-in në total, teksa katër i ka shënuar në Kupë.

Pas Manajt vijnë Aatif Chahechouhe me 17 gola në sezonin 2013-2014, Michael Eneramo me 15 gola në 2011-2012, Mehmet Yıldız me 14 gola në 2007-2008, Mustapha Yatabare me 13 gola në 2017- 2018 dhe Arouna Kone e Max Gradel me 11 gola në sezonin 2020-2021.

Sulmuesi shqiptar është në vendin e tretë në garën e golashënuesve të Superligës me 18 gola, pas Mauro Icardit të Galatasarayt, i cili është në krye me 21 gola dhe Edin Dzeko të Fenerbahçes, në vendin e dytë me 20 gola.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Seanca në Apelin e Posaçëm, Fredi Beleri brenda kafazit të hekurt, shikoni FOTOT

Seanca në Apelin e Posaçëm, Fredi Beleri brenda kafazit të hekurt, shikoni FOTOT