VIDEO/ Rey Manaj 'pa frena', shënon golin e 22-të në Turqi dhe fiton kundër Cikalleshit

VIDEO/ Rey Manaj 'pa frena', shënon golin e 22-të në Turqi dhe fiton kundër Cikalleshit

Rey Manaj

Rey Manaj ka shënuar golin e 22-të sezonal dhe të 18-in në Superligën e Turqisë. Sivasspor fitoi 1-0 kundër Konyasporit të Cikalleshit dhe Et'hemit, duke bërë që Manaj të jetë jetik në ekipin e tij. Sulmuesi i Kombëtares gjeti golin në minutën e 86-të, duke treguar se minutat e fundit janë të preferuara për të që të shënojë.

Në fundin e lojës të tijtë fituan një goditje dënimi që u mor përsipër nga 27-vjeçari. Në gjuajtjen e parë Manaj u ndal nga muri mbrojtës, ndërsa në kthimin e topit, pasi kontrolloi sferën lushnjari lëshoi sërish një të djathtë të fortë që fundin e kishte në rrjetë.

Tanimë në kampionat ai shkon në kuotën e 18 golave, me Icardin (21) dhe Dzekon (20) që kanë bërë më mirë se ai.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Tiranë/ I kërkuar nga Italia për organizatë kriminale, armëmbajtje pa leje dhe trafikim narkotikësh, arrestohet 38-vjeçari

Tiranë/ I kërkuar nga Italia për organizatë kriminale, armëmbajtje pa leje dhe trafikim narkotikësh, arrestohet 38-vjeçari