Rezultatet e para nxjerrin fitues Kurtin, Vetëvendosja nis festën në Prishtinë

Pasi Exit Pollet e para nxorrën fitues Albin Kurtin me përfundmin e votimit në Kosovë, Vetëvendosja ka nisur festën në Prishtinë.

Para selisë së VV-së në Prishtinë, kanë nisur brohorimat dhe hedhja efishekzjarreve.


Lajmi kryesor:

Votimi u mbyll pa incidente në Kosovë, morën pjesë rreth 46% e qytetarëve! KQZ numëron mbi 450 mijë vota, kryeson bindshëm Albin Kurti (Numërimi live)


Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet e 25 prillit, kush nga liderët po bind më shumë Rama apo Basha?×

Lajmi i fundit

John

'Kjo është dashuria e jufkave', Rama vizitë në një bujtinë në Dibër: Të iki pandemia dhe pastaj do keni problem vetëm me rezervimet