Rezultatet paraprake në Holandë, kryeson Partia Laburiste

Nga rezultatet paraprake në Holandë pas përfundimit të zgjedhjeve në parlamentin europian, Partia Laburiste kryeson me 18.1%, të ndjekur nga partian e kryeministrit Mark Rutte me 15% dhe kristian demokratët me 12.3%.


Lajmi kryesor:

Zgjedhjet për PE/ Sondazhet: Në Gjermani fiton partia e Merkel! Macron pëson disfatë, në Itali kryeson Salvini


  • Sondazhi i ditës:

    E premtja dhe e hëna pushim, a jeni dakord me propozimin e Beqajt?×

Lajmi i fundit

John

Tetë viktima dhe 207 raste të reja me koronavirus në Kosovë