Rezultoi pozitiv me Covid-19, aryeja pse Këshilltari i Lartë i DASh anuloi vizitën në Kosovë

Rezultoi pozitiv me Covid-19, aryeja pse Këshilltari i Lartë i DASh anuloi vizitën në Kosovë

Derek Chollet

 

 

1670844639_chollet.JPG

Derek Chollett, këshilltar i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit

Derek Chollett, këshilltar i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, bën me dije se e ka anuluar vizitën e planifikuar për në Ballkan, për shkak të përgjigjes pozitive me Covid-19.

“Më duhet ta shtyjë vizitën time në Ballkan dhe Bruksel për shkak të rezultimit pozitiv me Covid. DO të qëndrojë i angazhuar në të gjitha çështjet në rajonin e Ballkanit dhe mezi pres ta realizojë vizitën në fillimvitin tjetër”, ka shkruar Chollet në Twitter.

Chollett kishte planifikuar të takohej bashkë me Gabriel Esbobarin, të dërguarin e DASH për Ballkanin Perëndimor dhe së bashku të vinin në Prishtinë.

Zyrat e krerëve shtetërorë megjithatë kanë njoftuar se sot to ta presin Escobarin për takim.


Lajmi kryesor:

Serbia nuk tërhiqet, Vuçiç: Më 15 dhjetor kërkesë NATO-s të fusim ushtrinë në Kosovë! Borrell: BE-ja e gatshme të shtojë trupat e EULEX-it! Rama: Prishtina ka mbështetjen tonë


F.D/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Nga vrasja e vëllezërve Çaça tek Sadikaj dhe Edmond Papa! Kush është Adriatik Kalemi, atentatet ndaj tij dhe familjes

Nga vrasja e vëllezërve Çaça tek Sadikaj dhe Edmond Papa! Kush është Adriatik Kalemi, atentatet ndaj tij dhe familjes