Riaktivizohet sërish vatra e zjarrit në malin e Dukatit, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

Pas disa orësh, vatra e zjarrit në malin e Dukatit është riaktvizuar sërish. Siç shihet nga pamjet e siguruar nga Report Tv po digjen sërish bimësi në zonën e Dukatit, ndërkohë që era dhe moti i thatë kanë favorizuar përhapjen e flakëve.

Për të shuar zjarrin në malin e Dukatit, kanë shkuar forcat  zjarrfikësve dhe forcate e ushtrisë, që po ndihmojnë për të shuar zjarrin. Ato po punojnë me mjete rrethanore, ndërkohë që terreni është shumë i vështirë. Dyshohet se zjarri është i qëllimshëm, pasi mund të jetë vendosur nga banorët e zonës për të hapur kullota të reja.


Lajmi kryesor:

Riaktivizohet sërish vatra e zjarrit në malin Dukat, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme! Prefekti i Vlorës: Janë djegur rreth 120 ha tokë


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se premtimet e programit të qeverisë Rama 3 do të realizohen?×

Lajmi i fundit

John

Krijohet Agjencia për Mediat dhe Informimin, PD: Ky mandat do jetë i censurës së ligjëruar me vule kryeministrore, ogur i keq për fjalën e lirë