Riatdhesimi i 19 personave nga Siria, momenti kur ministri Çuçi i takon në aeroportin e Libanit: Edhe pak dhe jemi në Tiranë

 

Mëngjesin e sotëm mbërritën në Tiranë 19 persona të riatdhesuar nga kampi i 'Al Hol' në Siri. Report Tv ka siguruar pamjet e momentit kur ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka takuar 5 gratë dhe 14 fëmijët në aeroportin e Libanit para se të niseshin drejt Tiranës.

"Edhe pak dhe jemi në Tiranë", dëgjohet tu thotë Çuçi. 

 


Lajmi kryesor:

Riatdhesimet nga Al Hol, flasin ekskluzivisht për Report Tv Konsulli i Shqipërisë në Liban dhe Kreu i Anti-terrorit: Ka edhe 30 familjarë në kamp, Eva Dumani s'do të rikthehet


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

Makina përplas për vdekje këmbësorin, shoqërohet drejtuesi