Rikonfirmimi i Sotiraq Filos/ Rama: Këtë do ta mbajmë në punë këtu, na duhet edhe për ca kohë

Duke konfirmuar rikandidimin e Sotiraq Filos për Bashkinë e Korçës edhe për një mandat tjetër 4-vjeçar, kryeministri Edi Rama vlerësoi punën e tij në krye të bashkisë së qytetit juglindor, por shtoi gjithashtu se kishte edhe disa vërejtje për të. "Këtë do ta mbajmë në punë këtu. Ky të rrijë në punë dhe t’i marrë shënim këto vërejtje por na duhet dhe për ca kohë. Të shkosh mbas atyre është që të kërkosh që ta kthesh atë  që ishte. Në Korçë mjafton të ecësh dhe të kthesh kokën majtas dhe djathtas dhe të krahasosh nga ajo siç ishte me atë që është. Ne nuk e kemi problemin se si të zgjidhemi, por se si të garantojmë që qytetarët të fitojnë më shumë. Ne merremi me si do të fitojmë përsëri që të fitojnë më shumë qytetarët. Dua të kërkoj falje për ditën e enjte. Shkojmë në kasollen e qenve dhe një shprehje thotë: Kush fle me qenin ngrihet me pleshtin”, tha Rama. Deklaratat e tij kreu i qeverisë i bëri nga Korça gjatë takimit të parë publik "Bashkia që duam", një cikël takimesh ky që do shtrihet në të gjithë vendin. 


Lajmi kryesor:

Rama konfirmon në Korçë rikandidimin e Sotiraq Filos, flet edhe për debatet me PD e LSI: Kuvendi, kasolle qensh


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?×

Lajmi i fundit

John

Basha me bizneset në Korçë: Ja masat që do të marr ditën e parë në pushtet, inspektoriatet një vit në 'karantinë'