Rikonstruktohet Pediatria e Spitalit të Fierit, Bankers Petroleum mobilon ambientet e brendshme

Pediatria e Spitalit të Fierit është rikontruktuar totalisht dhe tashmë ofron shërbime me mjedise të rehabilituara. Por jo vetëm kaq, dhomat e spitalit do të kenë edhe mobilje krejtësisht të reja, falë kjo investimit të bërë nga Bankers Petroleum Albania, e cila prej mëse 16 vitesh operon në fushën e Patos-Marinzës, në rajonin e Fierit.

Kompania bëri të mundur investimin për kompletimin me shtretër dhe pajisje të tjera të nevojshme si komedina dhe dollapë.

Pediatria e Spitalit të Fierit mbulon me shërbim shëndetësor grupmoshat nga 0-14 vjeç të Bashkive Fier, Patos, Rockovec dhe Ballsh, ndaj edhe falë investimit të bërë nga Bankers do të përfitojnë qindra e mijëra fëmijë të këtij rajoni, të cilët kanë nevojë për shërbime spitalore.

Ky është investimi i dytë që kompania realizon gjatë dy viteve të fundit në pavionin e Pediatrisë të Spitalit të Fierit, pas investimit prej 67 mijë dollarësh për rikonstruksionin e fasadës dhe mjediseve të brendshme. Falë mbështetjes së Bankers ndër vite në spitalin e këtij qarku janë rritur standardet në ofrimin e shërbimit shëndetësor ndaj qytetarëve dhe janë përmirësuar kushtet e stafeve mjekësore.

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Hektor: 31/01/2021 14:54

  Meda duke vazhdon akoma komedia. Paguani nje here kontraktoret dhe taksat e prapambetura pastaj beni bamiresi o barbona.

  Përgjigju
 • redi: 30/01/2021 14:57

  Bankers qe kur e moren kinezet ka bere investime te shumta per komunitetin ku operon.Bravo per ndihmen qe jep

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Ministria Palestineze e Shëndetësisë: Më shumë se 100 të vdekur në Gaza pas armëpushimit

Ministria Palestineze e Shëndetësisë: Më shumë se 100 të vdekur në Gaza pas armëpushimit