Rikthehet kanabisi në Lazarat

Disa vite pas aksionit të Policisë së Shtetit për zhdukjen e kanabisit, kultivimi i bimëve narkotike është rikthyer sërish në Lazarat. Një aksion "blic" i Policisë së Gjirokastrës në Lazarat ka zbuluar kanabis të mbjellë. Në dy banesa brenda në fshat janë zbuluar nga 20 rrënjë kanabisi.

Konkretisht në banesën e Shkëlqime Rabajt u zbuluan 20 rrënjë kanabisi dhe po kaq edhe në oborrin e banesës së Bejeme Totos. Pas kësaj forcat policore kanë shoqëruar për në Komisariatin e Policisë dy gratë njëra prej të cilave e moshuar dhe priten të ndërmerren procedurat ligjore ndaj tyre.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Konferenca e donatorëve mbledh 1.15 mld € për Shqipërinë, a besoni se do të administrohen siç duhet fondet për rindërtimin?

Komento

Komente

  • Priftërinjtë Lazaratas: 12/09/2019 10:51

    Hahahahahah, lavdi perëndisë se tjetër punë nuk dimë të bëjmë, ngordhëm për bukë!

    Përgjigju