Rikthehet Superiorja me dy ndeshje, fiton Bylis me Laçin, barazon Apolonia

Rikthehet Superiorja me dy ndeshje, fiton Bylis me Laçin, barazon  Apolonia
Bylis ka shkatërruar në “Adush Muça” miqtë nga Laçi me rezultatin 3-0. Pra ballshiotët shënojnë tre gola për tri pikë, por duhet thënë se rrugën e fitores për Bylisin e hapi autogoli i Milenkoviçit në minutën e 11-të të pjesës së parë. Në minutën e 28-të është Agim Meto që dyfishon rezultatin dhe me shifrat 2-0 mbyllet pjesa e parë. Në minutën e shtatë të pjesës së dytë janë sërish vendasit që realizojnë me sulmuesin Oriand Abazaj. Përpos rasteve për shënim nga të dy skuadrat i gjithë takimi mbyllet me fitoren 3-0 të Bylisit, i cili tashmë shkon në kuotën e 22 pikëve.

Apolonia ka vuajtur për të marrë një pikë në fushën e saj, pasi përballja me Shkumbinin e luajtur në “Loni Papuçiu” ka përfunduar në barazim 1-1. Kanë qenë peqinasit ata që në minutën e 17-të arrijnë të shënojnë me anë të sulmuesit Erjon Mustafaj. Me këtë gol të Mustafajt mbyllet pjesa e parë. 45 minutat e dyta janë më të bukura dhe emocionuese, pasi fierakët mundohen të bëjnë gjithçka për të gjetur rrugën e golit. Por mosha e re e futbollistëve fierakë, bënë që ata të shpërdorojnë shumë përpara portës së Shkumbinit. Gjithsesi, në minutën e 79-të fierkakët e gjejnë golin me kapitenin Gërxho, që shënon nga pika e bardhë e penalltisë. Të dy skuadrat, minutat e fundit të ndeshjes i kanë zhvilluar me nga një lojtarë më pak, pasi janë ndëshkuar me kartonë të kuq Ribaj i Apolonisë dhe Mustafaj i Shkumbinit. Pas një mungese tre mujore dje trajneri i Apolonisë, Stavi Nica, ka qëndruar në pankinë, pasi e ka përfunduar dënimin e dhënë nga Komisioni i Disiplinës.
APOLONIA-SHKUMBINI 1-1
BYLIS-LAÇI 3-0