Rikthim madhështor i Ronaldos te Manchester! CR7 shënon dy gola, 'Djajtë e kuq' marrin vendin e parë

Cristiano Ronaldo

Nuk mund të kishte një rikthim më të bukur se ky për Cristiano Ronaldon në Manchester. Portugezi shënoi një dy golësh që i dha fitoren Junaitid kundër NewCastellit. Rezultati i përgjithshëm ishte 4 me 1.

Kjo fitore kontribuoi që Manchester United të ngjitet i vetëm në krye të Premier Ligës. Tifozët e shumtë që kishin mbushur stadiumin e Manchesterit shijuan golat e kampionit të tyre, që duket sikur nuk është larguar nga qyteti asnjëherë. 

Cristiano Ronaldo la Juventusin pas tre vitesh dhe u rikthye te Manchestr pas 12 vitesh ku fitoi 4 Champions Ligea dhe 4 topa të artë me Realin e Madridit.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Elbasan/ Aksident në Belsh, makina del nga rruga 2 persona shoqërohen në spital në gjendjë të rëndë