Rikthimi i punonjësve në kushte sigurie, Braçe: Vlerësoj ata që s'presin të arkëtojë para pa punë si përherë

TIRANE-Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka përshëndetur sipërmarrësit që kanë nisur rikthimin e punonjësve në punë, që nuk dërgojnë lista tek mensa e qeverisë dhe që nuk rrinë të presin të arkëtojë para pa pune si përherë.

"Mirëmëngjes, edhe cdo punëtori në cilëndo fabrikë që e ka nisur punën shumë më herët, në kushte sigurie për shëndetin, shëndeti i pari. Mirëmengjës, edhe çdo sipërmarrësi që po lëviz fortë të përshtasë, kërkojë e gjëje “punën”, nuk rri e nuk dërgon lista punëtorësh tek menca e qeverisë, nuk rri e pret të arkëtojë para pa pune si përherë!

Bravo ritës në Durrës e Tiranë, bravo Lumirit e partenerëve të tij italianë në Berat që po marrin punë, punojnë e rikthejnë punëtoret në punë! Puna vlen llafe ti merr era" shkruan Braçe.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Lei: 08/04/2020 21:38

    Leteni prallat po ben cmos per populli se i kane heq nga puna Edhe thoni qe pd kshu ashtu pergjigjuni per popullin jo per xhepin tuaj na moret ne qafe

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Çfarë është kultura?