Rikuperohet Euro, ja me sa është këmbyer sot 

Rikuperohet Euro, ja me sa është këmbyer sot 

Këmbimi i euros është rritur ndjeshëm ditën e sotme me 0.42 lekë, krahasuar kjo me një ditë më parë.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, euro sot u këmbye me 122.85 lekë, ndryshe nga dje kur u këmbye me 122.43 lekë. Kemi kështu një rritje dhe rikuperim të ndjeshëm në këmbimin e valutës. Kjo pasi, javën e kaluar euro ra në vlerat 122.31 lekë dhe shënoi shifrën më të ulët në 11 vjet.

Aktorët e tregut paralajmëruan, se ulja erdhi pasi bankat po përgatiteshin të bënin disa transaksione të mëdha për blerje valute dhe si rrjedhojë kishin interes të ulnin kursin e këmbimit të euros, në mënyrë që të blinin monedhën e përbashkët me një kurs sa më të favorshëm.

 

 

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Huliganët grekë dhe malazezë vajtojnë vrasjen e terroristëve, mesazhe politike kundër Kosovës në stadiumet e Evropës

Huliganët grekë dhe malazezë vajtojnë vrasjen e terroristëve, mesazhe politike kundër Kosovës në stadiumet e Evropës