Rindërtimi, ndërtohen edhe 80 apartamente të reja në Lezhë! Rama publikon fotot

Rindërtimi, ndërtohen edhe 80 apartamente të reja në Lezhë! Rama publikon fotot

Apartamente të ndërtuara në Lezhë në kuadër të rindërtimit

Edhe 80 apartamente të tjera janë ndërtuar në Lezhë në kuadër të rindërtimit pas tërmetit të 26 nëntorit që shembi ose bëri të pabanueshme shumë banesa në qarqet Durrës, Tiranë dhe Lezhë.

Kështu bëri me dije kryeministri Edi Rama në Facebook, ku bashkëngjiti disa foto të pallateve të reja.

“Edhe 80 apartamente të reja në zonën e dytë në Lezhë, pas bllokut të parë të dorëzuar me 97 apartamente”, shkroi Rama.

Ky është blloku i dytë i apartamenteve, pas 97 apartamentesh që janë ndërtuar në Lezhë më përpara gjatë projektit të rindërtimit.

D.GJ/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ana: 18/08/2022 19:27

  Nje premtim i mbajtur per te gjithe personat qe u preken nga termeti

  Përgjigju
 • Ana: 18/08/2022 19:27

  Sa me behet qefi qe me ne fund te prekurit nga termeti po shijojne shtepite e tyre

  Përgjigju
 • Miri: 18/08/2022 19:25

  Qeveria e ka vertetuar qe premtimet e mbajtura mbahen!

  Përgjigju
 • Joni: 18/08/2022 19:24

  Me vjen mire qe qeveria i perfundoi ne kohen e premtuar keto pallate

  Përgjigju
 • Ines: 18/08/2022 17:25

  Qe ne momentum e pare I ke ardhur ne ndihme ketyre familjeve dhe kjo eshte per tu vleresuar

  Përgjigju
 • Ersa: 18/08/2022 17:24

  Pune te shkelqyer ke bere duke I ardhur ne ndihme ketyre familjeve

  Përgjigju
 • Klea: 18/08/2022 17:16

  Bravo per punen e palodhur

  Përgjigju
 • Flavia: 18/08/2022 17:16

  Na u he zemra mal ti gezojne shtepite e reja

  Përgjigju
 • Anisa: 18/08/2022 16:46

  Si ndertesa jane shume te mira, dhe planimetria dhe te gjitha. Ju vleresojme per keto qe po beni

  Përgjigju
 • Rea: 18/08/2022 16:45

  Me keto tregoni qe cdo premtim qe jepni e mbani. Suksese ne punet e tjera

  Përgjigju
 • Soni: 18/08/2022 16:33

  Ti gezojn shtepit e reja dhe shume rrespekte per Ramen

  Përgjigju
 • Geri: 18/08/2022 16:32

  Bravo Rama nje pun fantastike dhe i ka mbajtur te gjitha premtimet hallall

  Përgjigju
 • Dritan: 18/08/2022 16:27

  Ti gezojne shtepite e reja te gjitha familjet e prekura nga termeti fale punes tuaj te palodhur bravo ju qofte qe i mbani premtimet e dhena

  Përgjigju
 • Mondi: 18/08/2022 16:25

  Ka lezet kur shikon keto pallate qe jane ndertuar vetem per familjet e prekura nga termeti i urojme qe te rrine gezuar ne shtepite e reja

  Përgjigju
 • Jorgo: 18/08/2022 16:23

  Ti gezojne shtepite e reja te gjitha familjet e prekura nga termeti dhe vetem te mira pacin gjithmone

  Përgjigju
 • Beni: 18/08/2022 16:17

  Qofshin te lumtur tani e tutje

  Përgjigju
 • Nardi: 18/08/2022 16:16

  Sa me behet qejfi per ato familje

  Përgjigju
 • Ismail: 18/08/2022 15:35

  Sa mire qe me ame te ketij rindertimi shume familje tashme kane nje strehe te re e me kishte te duhura

  Përgjigju
 • Kledi: 18/08/2022 15:33

  Qeveria si gjithmon duke i dhen jet premtimeve te dhena per kete projekt te madh e te domosdoshem

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Kombëtarja nuk arrin të fitojë, Braçe: Dështim, por djemtë janë të fundit në analizën e fajit! Fajtorët më të mëdhenj janë në tribunë

Kombëtarja nuk arrin të fitojë, Braçe: Dështim, por djemtë janë të fundit në analizën e fajit! Fajtorët më të mëdhenj janë në tribunë