RINDËRTIMI/ Pas paralajmërimit të Ramës, nis rikonstruktimi i pallatit të parë në Durrës nga vetë ndërtuesi

Një ditë pas paralajmërimit të kryeministrit Edi Rama, ka nisur rikonstruktimi i pallateve që kanë pësuar dëme në fasadë nga vetë ndërtuesit. Durrësi është qyteti që ka pasur më shumë dëme, më konkretisht referuar shifrave zyrtare plot 35 pallate të dëmtuara rëndë.

Shqiptarja.com sjell video, ku shihet që pallati në lagjen nr. 4 në rrugën "Skënderbej" i është nënshtruar rikonstruksionit e që më pas pritet të rikthehen në banesat e tyre dhjetëra familje. Do të jenë vetë ndërtuesit që do të bëjnë rikonstruksion, por sipas standarteve që vendosura nga qeveria dhe krye të punimeve do të jetë një supervizor i vendosur po nga qeveria.  

Lajm në përditësim

B.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Klubet paralajmërojnë protesta! A jeni dakord me vendimin e Ligës së Futbollit për të përshkallëzuar bojkotin?

Komento

Komente

 • BRSS: 03/12/2019 17:43

  MBAS RIKISTRUKSIONIT AI QE KA NDERTUAR PALLATIN TE SHKOJ NE BURG KESHTU VIHET DREJTESIA NE VEND NE BURG KODOSHET SE KAN RRJEPUR POPULLIN DHE KAN ABUZUAR ME NDERTIMET DERI SA MOREN DHE JETE NJERZISH NE BURG TE GJITH FIRMAT E NDERTIMIT JAN KRIMINALE NE BURG NE BURG

  Përgjigju
 • Loni: 03/12/2019 16:49

  Po akullorja e Durresit ka filluar nga puna apo merret me dosjet tani ka te tjera gjera per te sistemuar?

  Përgjigju
  • Tomi: 03/12/2019 19:52

   Kjo qeveri ndryshe nga paraardhesit ose i vjedh ose bie zjarr tek dosjet.Qeveria qe iku nuk i mblidhnin fare.Po ska rendesi sepse ketij populli me i gjati i bie gjithmone.Rama eshte me I gjate se Braqe dhe Lleshaj.×

Lajmi i fundit

John

'Pse s'lejohet muzika në bare?'/ Klosi për Report Tv: Valët përhapin virusin!