Rindërtimi, Rama: Pas përfundimit të 61 shtëpive të para në Ndroq, hyn në fazën e fundit edhe lagjja e re me 74 banesa

Rindërtimi, Rama: Pas përfundimit të 61 shtëpive të para në Ndroq, hyn në fazën e fundit edhe lagjja e re me 74 banesa

Banesat e rindërtuara në Ndroq

Aty ku tërmeti tragjik i 26 nëntorit nuk la asgjë tjetër veçse gërmadha e shkatërrim, duket se dita ditës po marrin formën përfundimtare lagjet e banesat e reja.

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije sot se është drejt përfundimit edhe lagjja e re me 74 banesa në Ndroq. Pas përfundimit të 64 shtëpive të para në Ndroq, tashmë janë thuajse gati të futen në shtëpitë e reja të tjera familje që tërmeti iu prishi shtëpitë.

"Mirëmëngjes dhe nga Ndroqi ku pas përfundimit të 61 shtëpive të para të cilat u rindërtuan aty ku u shembën, tashmë edhe rindërtimi në lagjen e re me 74 banesa ka hyrë në fazën e fundit, e shumë shpejt familjet do të rikthehen në shtëpitë e reja, ju uroj një javë të mbarë, shkruan Rama.

Rindërtimi po ecën me ritme të përshpejtuara, ndërsa kujtojmë se qeveria ka lënë afat pranverën e këtij viti për përfundimin e të gjithë procesit.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Pikët jetike për të dyja skuadrat, formacionet zyrtare të Poloni - Austri

Euro 2024/ Pikët jetike për të dyja skuadrat, formacionet zyrtare të Poloni - Austri