Rindërtimi/ Rama poston videon nga Thumana: Po merr formë qyteza e Rilindjes

Procesi i rindërtimi vijon në të gjithë vendin, ku edhe Thumana po merr tashmë një tjetër pamje.

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot pikërisht me një video nga Thumana, ndërsa shkruan se po merr formë qyteza e Rilindjes.

"Mirëmëngjes dhe me Thumanën ku po merr formë qyteza e Rilindjes, me 14 pallate dhe 158 shtëpi, ju uroj një ditë të mbarë", shkruan Rama.

Procesi i rindërtimit vijon me ritme të shpejta në të gjithë vendin, ndërsa Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, është shprehur më parë se brenda pranverës së viti 2022 nuk do të ketë më asnjë shenjë nga tërmeti i vitit 2019.

J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Qobani: 02/07/2021 08:49

    Evlad argumentet sna lan me gabu,ma mir na bjen për të ardhmen me rrespektu ligjin e Nanës natyr,me punu për me rrit Sojin,rregullat i dini,asht e vlefshme shum milarda vetëm nji shkallë nëse shkojm ma fellë,për deri sa tjemi njerz mund ti ndohmojm vehtes shum,për të ardhmen,të gjith rilindum me kët soj që nrrojna jet,jeta vazhdon

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Çfarë është kultura?