Rindërtimi, Rama publikon fotot nga pallatet e reja te ‘5 maji’: Vepër dinjitoze ku do strehohen familjet e prekura nga tërmeti

Rindërtimi, Rama publikon fotot nga pallatet e reja te ‘5 maji’: Vepër dinjitoze ku do strehohen familjet e prekura nga tërmeti

Pallati te '5 maji' në Tiranë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto nga rindërtimi i pallateve të reja nga tërmeti në lagjen ‘5 maji’. Kreu i qeverisë shkruan se ky bllok i ri pallatesh është një vepër dinjitoze ku do strehohen familjet e prekura nga tërmeti.

“Mirëmëngjes dhe me shpresën se do t’ju kujtohen ende “viktimat” e lagjes 5 Maji tek dera e parlamentit, ku po merr sot formë dita-ditës kjo vepër dinjitoze urbane e arkitektonike, e ku do të vazhdojë strehimi i familjeve të prekura nga tërmeti, përfshirë edhe ata që protestonin për motive politike, ju uroj një ditë të mbarë.”- shkroi Rama.

G.MO/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Tani: 11/01/2023 13:36

  I gezofshin shtepit e reja nje premtim i mbajtur i qeverise larg baltes te non grades

  Përgjigju
 • Armand: 11/01/2023 12:07

  Thuj ca te dush ama ne asnje vend tjeter nuk te nderton njeri gjithe shpin. Per kte duhet me i dhen doren Rames

  Përgjigju
 • Ledi: 11/01/2023 12:00

  Kjo po esht qeveri! Dhe pse u demtuam nga termeti na beri perseri me shtepi

  Përgjigju
 • miri: 11/01/2023 11:39

  fantastike premtimi i dhen eshte mbajtur

  Përgjigju
 • titi: 11/01/2023 11:37

  e kan ber shume bukur ka cdo lloj niveli sigurie por dhe ndertimi dhe struktura eshte shume e bukur

  Përgjigju
 • goni: 11/01/2023 11:37

  Po shife o vlla ka lezet ca ndryshimi i ke bo e ke majt llafin si burrat

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Ish-drejtori i minierës në Bulqizë flet për Report Tv: Shfrytëzimi i kromit në dorë të të fortëve! Duhet menaxhim më i drejtë nga shteti

Ish-drejtori i minierës në Bulqizë flet për Report Tv: Shfrytëzimi i kromit në dorë të të fortëve! Duhet menaxhim më i drejtë nga shteti