Rindërtimi, Veliaj publikon pamjet nga punimet e shkollës së re 'Sami Frashëri': Edhe pak nga realizimi final (VIDEO)

Kur filluan punimet për shkollën e re “Sami Frashëri” në shtator nuk munguan ata që ishin skeptikë apo politikanë të opozitës të cilët deklaruan se shkolla do të ndërtohej në Paskuqan. Por 10 muaj më pas, ky objekt i ri arsimor që i shtohet shumë shkollave të reja të ngritura sëfundmi, ka filluar të marrë formë të plotë.

Kryetari i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka publikuar pamjet nga punimet që po kryhen në shkollën e re në kryeqytet, ku siç shihet, është ngritur edhe kati i dytë.

“Të besosh në një ëndërr është njësoj si të besosh në një të ardhme më të bukur! Edhe pak kohë na ndan nga realizimi final i shkollës “Sami Frashëri”. Forca!!!” , shkruan Veliaj.

Shkolla e re “Sami Frashëri”,që po ndërtohet në të njëjtin vend ku ishte shkolla e vjetër, në Rrugën e Barrikadave,  do të jetë dy herë më e madhe, me një kapacitet pritës prej 1500 nxënësish, 50 klasa, 7 laboratorë dhe bibliotekë.

 

Të besosh në një ëndërr është njësoj si të besosh në një të ardhme më të bukur!

 

K.T.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kasem gahinji: 01/05/2021 19:21

  Ti s'je tironse, ti je qentirons

  Përgjigju
 • tironci: 01/05/2021 19:11

  O populli o te shkerdhefsha rracen qe i bo kompliment ketij hajduti po ske faj se fshatar si ky do jesh dhe ti dhe ske faj i mentalitet keni

  Përgjigju
 • Populli: 01/05/2021 16:46

  Qente le te lehin karvani shkon perpara. Vazhdo punen lali Eri lum ajo nene qe te nxorri ne jete per kete popull

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Osmani mirëpret thirrjen e ShBA-së ndaj Serbisë për të tërhequr trupat ushtarake rrotull kufirit

Osmani mirëpret thirrjen e ShBA-së ndaj Serbisë për të tërhequr trupat ushtarake rrotull kufirit