Rita Ora reagon pas rindërtimit të shtëpisë së familjes Sala që u dëmtua nga tërmeti i 26 nëntorit

Pjesëtarja e familjes Sala

Rita Ora e mbajti premtimin dhe familja Sala në fshatin Pinar hyri në shtëpinë e rindërtuar, e cila u dëmtua nga tërmeti.

Ajo reagoi në lidhje me këtë: “Shtëpitë që ndërtova në bashkëpunim me skuadrën, më në fund erdhën në jetë. Faleminderit të gjithë që ndihmuan që të realizohej, ambasadorja e Kosvës”.

Krahas shkrimit ajo ka ripostuar foton e kryebashkiakut Erion Veliaj.

Rita Ora ka qenë ndër personat e shumtë që u solidarizuan në lidhje me pasosjat e tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit që goditi Shqipërinë.

Bashkë me ndihmën e Kryebashkiakut të Tiranës, ajo është përkujdesur që të mbledhë fonde e edhe të shpejtojë procesin e sigurimit të shtëpive të reja për dy familje të prekura nga tërmeti.

Në më pak se dy muaj, Rita ka arritur që me ndikimin dhe kontributin e saj, të sigurojë dy shtëpi për dy familjet që ata kanë përzgjedhur.

Dje Erion Veliaj ka shkuar për t’i dorëzuar çelësat njërës prej familjeve, familjes Sala, duke falendruar Ritën.

Tashmë pritet që stë realizohet edhe shtëpia e familjes së dytë.

Postimi i Ritës

  • Sondazhi i ditës:

    Figura të reja dhe lidershipi i partisë në zonë rreziku/ A ka zgjedhur PS strategjinë e duhur për siguruar një tjetër mandat?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Bindja Demokratike dorëzon listat në KQZ! Patoi i pari në listë për Tiranën! Andi Përmeti i pari në Korçë, i dyti Leonard Olli