Rrogozhinë/Kishin kthyer hotelin në ‘qendër’ prostitucioni, në pranga dy vëllezër

Rrogozhinë/Kishin kthyer hotelin në ‘qendër’ prostitucioni, në pranga dy vëllezër

Foto ilustruese

Dy vëllezër janë arrestuar në flagrance pasi kishin kthyer hotelin në ‘qendër’ prostitucioni në Rrogozhinë.

Policia kishte marrë informacion se ata ushtronin prostitucion në hotel.

Uniformat blu sekuestruan hotelin dhe një shumë parash e dyshuar se ishte përfituar nga veprimtaria e paligjshme.

Në pranga është vënë 62 vjeçari F. H., dhe Sh. H., 55 vjeçari Sh. H.,, të dy banues në Rrogozhinë, për veprat penale "Shfrytëzimi i prostitucionit" dhe "Mbajtja e lokaleve për prostitucion", të kryera në bashkëpunim.

Gjithashtu janë arrestuar edhe dy gra të identifikuara me inicialet Q. T., 39 vjeçe dhe D. M., 30 vjeçe, banuese në Durrës, për veprën penale "Prostitucioni", thuhet në njoftimin e policisë.  

Operacioni i koduar ‘Sunset’ u ndërmor në drejtimin e prokurorisë së Durrësit.

Lajmi në përditësim

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë