Rrëmbyen fëmijën e tyre në Norvegji, çifti shqiptar arrestohet në Itali! Humbën kujdestarinë 1 javë më parë, keqtrajtonin të miturin

Rrëmbyen fëmijën e tyre në Norvegji, çifti shqiptar arrestohet në Itali! Humbën kujdestarinë 1 javë më parë, keqtrajtonin të miturin

Foto ilustruese

Policia italiane ka arrestuar një çift shqiptarë me banim në Norvegji, pasi rrëmbyen dhe morën peng djalin e tyre 11 vjeçar.

Për prindërit me origjinë shqiptare ishte lëshuar një urdhër arresti nga vendi skandinav, pasi rrëmbyen djalin e tyre, kujdestarinë e të cilit nuk e kishin më. Kjo për shkak se e keqtrajtonin.

Djali i vogël ishte marrë nga prindërit e tij dhe ishte besuar në një komunitet në Oslo, më 14 shkurt.

49-vjeçari dhe gruaja e tij 43-vjeçare morën fëmijën dhe u nisën me makinë në Padova, ku ishin fshehur nga disa bashkatdhetarë. .

Skuadra Fluturuese i pikasi ata duke gjurmuar makinën e arratisjes. Të dy u dërguan në burg, fëmija u besua në një ambient për të mitur në Padova, në pritje të ekstradimit.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Shfaqje e shëmtuar në 'Air Albania', tifozët e Partizanit godasin portierin Bekaj (VIDEO)

Shfaqje e shëmtuar në 'Air Albania', tifozët e Partizanit godasin portierin Bekaj (VIDEO)