Rrëshqet në akull dhe bie me kokë, 10 vjeçari nga Bulqiza në gjendje të rëndë, niset me helikopter drejt Tiranës (VIDEO)

10 vjeçari Florjan Baloshi nga Fushë Bulqiza ka rrëshqitur në akull teksa po luante dhe ka rënë me kokë, duke u plagosur rëndë.

I mituri ka qenë duke luajtur me shokët kur është rrëzuar dhe menjëherë është dërguar në spitalin e Bulqizës ku ka marrë ndihmën e parë mjekësore.

Duke qenë ka pësuar një hematomë në kokë, ai është nisur me helikopter drejt Tiranës në gjendje kome, për të marrë mjekim më të specializuar. 

Ngjarja ka ndodhur në qytetin e vjetër të Bulqizës afër spitalit. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Moti i keq në Vlorë, trageti i Brindisit me 129 pasagjerë nuk arrin të ankorohet, këput litarët dhe del në radë