Rrëshqitja e dherave në Lezhë/ Pjerin Ndreu: Rrezikohen disa banesa, situata e rëndë! Prioritet shpëtimi i jetëve

Kryetari i Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu, në një intervistë për Report Tv ka folur rreth situatës së rrezikshme të krijuar në lagjen e spitalit në Lezhë pasi kanë rrëshqitur dherat.  Sipas tij situata është e rrezikshme.

"Është një zonë në lagjen e spitalit, ka rrëshqitur dheu dhe rrezikon disa banesa. Nëse agravon situata mund të jetë shumë problematike. ajo që na shkon në mendje fillimisht është evakuimi i njerëzve dhe parandalimi i pasoja në jetë njerëzore.  Shpresojmë që moti të na lërë kohë për të ndërhyrë. Po i qëndrojmë pranë njerëzve, po vazhdojmë ta bëjmë gjatë gjithë kohës. Qytetarët të të eliminojnë sa më shumë të jetë e mundur lëvizjet", tha ndër të tjera Ndreu.

 


Lajmi kryesor:

Reshje masive/ Fryhet Lana, zbarkon ushtria në Lezhë e Shkodër! Përmbytje edhe në Vlorë e Fushë-Krujë! Bllokohet lëvizja në disa rrugë! Nisin shkarkimet e ujit në hidrocentrale


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Zbulohen emrat e disa prej artistëve që do marrin pjesë në Festivalin e Këngës në RTSH, mes tyre Luiz Ejlli

Zbulohen emrat e disa prej artistëve që do marrin pjesë në Festivalin e Këngës në RTSH, mes tyre Luiz Ejlli