VIDEO/ Shikoni si është çarë toka në Dibër, dherat e balta mbuluan aksin nacional Klos - Qaf Buall! Banorët apel për ndihmë

Dibër- Reshjet e dendura të shirave të rëna ditët e fundit kanë shkaktuar probleme të ndryshme në Qarkun Dibër. Si pasojë e reshjeve të shiut një masiv i madh dheu mbuloi rrugën nacionale Klos - Qaf Buall në fshatin Klos Katund.

Për pasojë qarkullimi i mjeteve në këtë segment rrugor u bllokua për disa orë. Ndërkohë në fshatin Klos Katund është vënë re dhe çarja e tokës.

Rrëshqitja e dherave vijon t'i afrohet 4 banesave në këtë fshat. 

Çarja e tokës duket si të ishte bërë nga një tërmet i fuqishëm.

Banorët që jetojnë aty pranë apelojnë për ndihmë që të ndërhyhet sa më shpejt pasi rrëshqitja mund të vijojë dhe t’u rrezikojë shembjen e shtëpive.

SI.E./S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Dielli: 30/11/2023 11:46

    E pse te mos cahet toka ne diber... Kush i mbolli me peme apo beri perforcime... tamarqalleku i njeriut?!?!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Toni Kroos ka konfirmuar rikthimin në kombëtaren e Gjermanisë

Toni Kroos ka konfirmuar rikthimin në kombëtaren e Gjermanisë