Rreth 100 mjekë dhe infermierë në Korçë firmosin peticionin, kërkojnë pagesat shtesë për shërbimet COVID! Ministria e Shëndetësisë: Spitali nuk ka sjellë listë

Rreth 100 mjekë dhe infermierë në Korçë firmosin peticionin, kërkojnë pagesat shtesë për shërbimet COVID! Ministria e Shëndetësisë: Spitali nuk ka sjellë listë

Rreth 100 mjekë, infermierë dhe sanitare në Korçë kanë firmosur një peticion pasi thonë se nuk kanë marrë prej muajit maj pagesat e COVID. Ata i janë drejtuar edhe portalit ‘Shqipëria që Duam’. por shqetësimi i tyre nuk ka gjetur zgjidhje.

Punonjësit shëndetësorë nëpërmjet një peticioni i kërkojnë Ministrisë së Shëndetësisë, që të paguhen ekstra me 5 mijë lekë mbi ditën e punës për periudhën nga muaji maj deri më tani. Ndërkohë në përgjigjen e saj, Ministria e Shëndetësisë thotë se listat janë miratuar sipas kërkesave që janë bërë nga spitali i Korçës dhe këto muaj spitali nuk ka bërë asnjë lloj kërkese.

‘Listat e muajit maj janë miratuar sipas kërkesave të ardhura nga spitalet që kanë trajtuar pacientë të shtruar me COVID. Rezulton se spitali i Korçës nuk ka sjellë asnjë listë këto muaj.’- thuhet në përgjigje të ministrisë.

Peticioni

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Dosja e zyrtarit të FBI, kush ka të drejtë në akuzat politike në Tiranë?×

Lajmi i fundit

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça