Rrëzimi i helikopterit të presidentit iranian, ushtria: Aeroplani është lokalizuar

 Rrëzimi i helikopterit të presidentit iranian, ushtria: Aeroplani është lokalizuar

1716142162_iran.JPG

Vendndodhja e saktë e helikopterit të rrëzuar të presidentit iranian Raisit është përcaktuar. Kjo është mbështetur nga komandanti i IRGC, Pasdaran iranian, siç raporton Tass.

Kjo është bërë e ditur nga komandanti i forcave të armatosura në provincën e Azerbajxhanit Lindor, sipas agjencisë zyrtare Irna.

Sipas komandantit, pak minuta më parë është marrë sinjal nga helikopteri dhe celulari i një prej anëtarëve të ekuipazhit.

 “Po nisemi për në zonë dhe shpresoj t'u japim një lajm të mirë njerëzve,” tha ai.


Lajmi kryesor:

Presidenti iranian i zhdukur: Rrëzohet helikopteri me të cilin po udhëtonte! Garda: Aeroplani u lokalizua! Qeveria: Kemi kontaktuar me 2 persona në bord


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Spahiu: PD vasale Athinës / Imagjinoni partitë greke të kandidojnë një shqiptar në Çamëri

Spahiu: PD vasale Athinës / Imagjinoni partitë greke të kandidojnë një shqiptar në Çamëri