Rrëzimi i helikopterit, Zelensky: Jo aksident, por rezultat i luftës! Perëndimi të marrë vendime të shpejta

Rrëzimi i helikopterit, Zelensky: Jo aksident, por rezultat i luftës! Perëndimi të marrë vendime të shpejta

1674073569_zelenskyu.JPG

"Helikopteri që u rrëzua pranë një kopshti fëmijësh në rajonin e Kievit "nuk ishte një aksident, por rezultat i luftës", tha presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, duke folur përmes lidhjes video me Forumin Ekonomik Botëror. 

Ai i bëri thirrje perëndimit që të mos hezitonte, por të merrte vendime të shpejta.

"Perëndimi hezitoi në 2014, por tani bota nuk duhet të hezitojë, nevojitet një qasje e shpejtë ndaj vendimeve për të ndihmuar Ukrainën" dhe për t'u marrë me "Rusinë që po eksporton terror". Ne nuk e filluam luftën, por ne jemi ata që duhet ta përfundojmë atë”, vazhdoi Zelensky.

 


Lajmi kryesor:

Rrëzohet helikopteri në Ukrainë, 14 të vdekur, mes tyre edhe ministri i Brendshëm! Vendin e tij e zë Shefi i policisë! Zelensky: Jo aksident, por rezultat i luftës!


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Në kërkim për ndërtim të paligjshëm, biznesmeni nga Saranda kërkon lirinë nga arratia, i refuzohet pas 7 seancash

Në kërkim për ndërtim të paligjshëm, biznesmeni nga Saranda kërkon lirinë nga arratia, i refuzohet pas 7 seancash