Rrëzohet një avion në Turqi, humbin jetën dy pilotët

Një avion pa motor është rrëzuar në Bursa, në Turqi. Për pasojë kanë ndërruar jetë dy pilotët që ndodheshin në avion, Furkan Ökten dhe Murat Avşar.

Rrëzimi i avionit shkaktoi panik në vendin e ngjarjes, ndërsa janë dëgjuar edhe shpërthime. Guvernatori i Bursës tha se në avion ndodheshin vetëm 2 pilotët, të cilët ndërruan jetë në vend.

2 shtëpi dhe 2 makina u dëmtuan, pas rrëzimit të avionit, i cili shpërtheu në flakë, ndërsa nuk ka dëme të tjera në njerëz. Shkaqet e rrëzimit nuk janë zbuluar ende.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sa i përhapur është korrupsioni në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Cili është vlerësimi për qeverinë dhe për opozitën? Sonte në 21:00 në 'Repolitix' sondazhi i muajit prill me sondazhistin Eduard Zaloshnja

Cili është vlerësimi për qeverinë dhe për opozitën? Sonte në 21:00 në 'Repolitix' sondazhi i muajit prill me sondazhistin Eduard Zaloshnja