Rriten rastet me COVID-19!129 infektime të reja në 24 orët e fundit dhe asnjë humbje jete

Rriten rastet me COVID-19!129 infektime të reja në 24 orët e fundit dhe asnjë humbje jete

Spitali Infektiv

Gjatë 24 orëve të fundit vërehet një rritje e nurmit të personave të infektuar me COVID-19 në të gjithë vendin, ku janë shënuar 129 raste të reja.

Fatmirësisht nuk ka pasur asnjë humbje jete.

Janë kryer 482 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 129 qytetarë, në këto bashki:

89 në Tiranë, 14 në Lezhë, nga 4 qytetarë në Krujë, Sarandë, 3 në Durrës, nga 2 qytetarë në Kamëz, Divjakë, Vlorë, Kuçovë, nga 1 qytetar në Tropojë, Kurbin, Lushnje, Himarë, Selenicë, Gjirokastër, Korçë.

Janë 678 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 7 pacientë.

Janë shëruar 18 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 273,095 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (18 Qershor 2022)

Raste të reja ditore          129

Të shëruar në 24 orë       18

Të shtruar në spitale         7

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                 482

Testime totale               1,837,710

Raste pozitive                  277,270

Raste të shëruara             273,095

Raste Aktive                         678

Humbje jete                        3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            505

Vlorë               52

Fier                  38

Lezhë                24

Durrës               20

Gjirokastër        10

Korçë                9

Berat                 8

Shkodër            5

Elbasan             4

Dibër                 2

Kukës.               1

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sulmi në Veri të Kosovës, a rrezikohet një konflikt në rajon?×

Lajmi i fundit

I kemi shpallur luftë Rusisë e prandaj duhet të jemi vigjilent edhe për ngjarje të tjera në të ardhmen

I kemi shpallur luftë Rusisë e prandaj duhet të jemi vigjilent edhe për ngjarje të tjera në të ardhmen