Rriten pagat për ministrat e deputetët, Balla nga Fieri: Mos bini pre e propagandës

Ndërsa ka mbledhur në Fier kryetarët e 6 bashkive të qarkut e përfaqësuesit më të lartë politikë, drejtuesi politik i qarkut Taulant Balla në një prononcim për mediat është ndalur edhe tek rezultati i zgjedhjeve dhe kontestimi që dyshja Berisha Meta kanë për disa bashki të vendit. Sipas Ballës, në 5200 qendra votimi në të gjithë vendin nuk ka asnjë koment negativ nga opozita, ndaj pretendimet e nxjerra kanë të bëjnë me alibinë e humbjes.

Rritjen e pagave për ministrat dhe deputetët Balla e ka quajtur një propagandë të shëmtuar populiste, në të cilën sipas tij nuk duhet të bjerë pre askush

Dosja e ish ministrit të mbrojtjes Fatmir Media, e shtyrë këtë të mërkurë nga gjykata e posaçme, për Ballën është një çështje e mbajtur peng nga drejtësia e vjetër, ndërsa nuk ka nguruar të shty drejtësinë e re të bëjë punën e vetë.

Balla analizoi në Fier rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit ndërsa ka vendosur edhe prioritetet për vijimësinë e projekteve të nisura.

Drafti që rrit edhe pagat e ministrave nga 174 mijë lekë në 318 mijë lekë të reja pritet të shqyrtohet për miratim të enjten në seancën plenare të Kuvendit.

Braçe komentoi edhe zgjedhjet e 14 majit, ku PS mori fitoren në 53 nga 61 bashki duke u konfirmuar si forcë qeverisëse në pushtetin vendor dhe tha se synimi i socialistëve duhet të jetë produktiviteti që ndikon edhe në mirëqenien e njerëzve.

G.MO/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ti jepet Bashës një shans tjetër për të drejtuar PD-në?×

Lajmi i fundit

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, profesori grek: Greqia duhet të ndalojë së bëri të fortin me shqiptarët

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, profesori grek: Greqia duhet të ndalojë së bëri të fortin me shqiptarët