Rritja e çmimeve të naftës, Berisha: Bordi kontrollon tregun për llogari të qeverisë, të ndërpresë punën

 

Sali Berisha thotë se Bordi i Transparencës kontrollin çmimet e karburantit për llogari të qeverisë. Berisha tha se duhet ët ndalojë punën menjëherë, ndërsa u bëri thirrje anëtarëve të bordit që të japin dorëheqjen.

“Nuk mund të ketë borde që kontrollojnë tregun për llogari të qeverisë, qytetarët paguajnë çmimin e këtyre organizmave korruptive qeveritare të ngritura me qëllimin e vetëm për të diktuar çmime stratosferike dhe vjedh sa më shumë qeveria me klientelën e vet. Kërkojë ndërprerje urgjente të veprimtarisë së tyre. Bëj thirrje anëtareve të bordit të japin dorëheqjen menjëherë”, tha Berisha.


Lajmi kryesor:

Dvorani kandidat për President? Berisha: Simbol i korrupsionit! Rama refuzon rezolutën kundër gjenocidit në Sebrenicë, Tirana zyrtare si 'Beograd i vogël'


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Primaret e Berishës, a mendoni se do të jetë një proces i ndershëm?×

Lajmi i fundit

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë