Rritja e çmimit të energjisë, Von der Leyen: Do japim disa orientime serioze, së shpejti publikojmë një plan afatgjatë

Rritja e çmimit të energjisë, Von der Leyen: Do japim disa orientime serioze, së shpejti publikojmë një plan afatgjatë

1633525631_Screenshot1.jpg

Teksa kriza e energjisë ka prekur të gjithë botën, Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se po punohet dhe po bëhen përgatitje serioze për të dhënë disa orientime. Gjatë konferencës pas Samitit të Brdos, ajo u shpreh se KE do të dalë shumë shpejt edhe me një plan afatgjatë.

"Sa i përket rritjes së çmimeve të energjisë, do të bëhen përgatitje serioze, në mënyrë që të japim disa orientime. Dhe do të kemi edhe mbështetjen e Komisionit Evropian lidhur me këtë. KE do të publikojë një deklaratë lidhur me këtë çështje, në mënyrë që të kemi të gjithë një informacion të përbashkët. Të punojmë për këtë, që të japim orientimin tonë në një tjetër nivel. Do ishte mirë të gjenim një qasje të përbashkët lidhur me këtë. Do të kemi një deklaratë në ditët në vijim lidhur me këtë çështje, do të shohim edhe veprimin tonë në plan afatgjatë", tha ajo.


Lajmi kryesor:

6 pikat e miratuara në Samit, liderët e BE nga Sllovenia: Unioni i paplotë pa Ballkanin, plan 30 mld euro për rajonin! Rama: BE po humbet fytyrën në sytë e popujve tanë


  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidenti Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura