VIDEO/ Rritja e çmimit të naftës, qytetarët ngrihen në protestë në Durrës, bllokojnë rrugën pranë stacionit të trenit

Me thirrjet ‘Ngrihuni o popull ta bëjmë këtë shtet’ dhe ‘Ulni taksat’, qindra qytetarë në qytetin e Durrësit iu bashkuan sot protestës për të kundërshtuar rritjen e çmimit të naftës dhe ushqimeve. Me pankarta në duar, qytetarët janë mbledhur pranë stacionit të trenit, duke bllokuar rrugën.

“Ngrihuni o popull, ngrihuni bëjeni këtë shtet njëherë e mirë.

Ulni taksat”, thonë ata.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Rritja e çmimeve, protesta në të gjithë vendin! Protestuesit në Tiranë 3 orë në rrugë, bllokuan akset kryesore të kryeqytetit! Disa të shoqëruar


/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

'Të jesh introverte e shoh si diçka pozitive' rrëfehet Elhaida Dani: Nuk isha ajo vajza si të tjerat