Rritje e rasteve me COVID-19 në 24 orët e fundit! 45 qytetarë të infektuar dhe asnjë humbje jete

Rritje e rasteve me COVID-19 në 24 orët e fundit! 45 qytetarë të infektuar dhe asnjë humbje jete

Foto ilustruese

Gjatë 24 orëve të fundit, 45 qytetarë rezultuan të infektua me COVID-19 nga 820 testime të kryera.

Fatmirësisht nuk u shënua asnjë humbje jete!

Nga 820 testime rezultuar pozitivë me COVID19, 45 qytetarë në bashkitë: 23 në Tiranë, 5 në Fier, 3 në Vlorë,  2 në Kamëz, Lushnje, Konispol, 1 në Kukës, Vorë, Mallakastër, Gjirokastër, Dropull, Kolonjë, Skrapar, Elbasan.

Janë 207 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 8 pacientë.

Janë shëruar 24 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 271,781 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (12 Maj 2022)

Raste të reja ditore          45

Të shëruar në 24 orë       24

Të shtruar në spitale         8

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                 820

Testime totale               1,815,813

Raste pozitive                  275,485

Raste të shëruara             271,781

Raste Aktive                         207

Humbje jete                        3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            117

Fier                  25

Vlorë               19

Shkodër           10

Lezhë               8

Elbasan            8

Gjirokastër     6

Durrës             6

Korçë               4

Berat                3

Kukës               3

 

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ti jepet Bashës një shans tjetër për të drejtuar PD-në?×

Lajmi i fundit

Sulmohet një veturë e Policisë së Kosovës në Zveçan

Sulmohet një veturë e Policisë së Kosovës në Zveçan