Rritje temperaturash dhe vranësira, shikoni si do jetë moti për sot

Foto ilustruese

Intervale kthjellimesh dhe vranësira të lehta dominojne në skajin verior dhe jugor, ndresa pjesa tjetër e territorit paraqitet me kthjellime. Pasditja dhe mbrëmja vijojne në të njëjtat kushte atmosferike ku moti i kthjellët do të jenë prezente në të gjithë shqipërinë. 

Temperaturat e ajrit rriten në  mëngjes por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 22°C.                                       

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor  duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë, sipas MeteoAlb.

  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

10 persona të përfshirë në grabitjen e biznesmenit në Nikël, eksperti për Report: E dinin që s'ka patrulla policie në lëvizje! Kanë studiuar vendin për muaj të tërë