Rrjeti i demtuar nga UKT, dy zona pa energji elektrike në Tiranë

Rrjeti i demtuar nga UKT, dy zona pa energji elektrike në Tiranë

Dy zona në Tiranë kanë mbetur pa energji elektrike për shkak të dëmtimit të linjës. Mësohet se zonat në fjalë janë në rrugën 'Mine Peza' dhe Fortuzi, të cilët prej disa orësh janë pa energji.

Rrjeti elektrik është dëmtuar për shkak të disa punimeve që kryhen nga ana e UKT-së, njofton OSSHE. Ndërkohë që grupet e punës së OSSH janë duke punuar për riparimin e dëmit.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi