'Rroftë gruaja!', Rama shkëmben batuta me qytetarin: E kërkoi ajo punën

Kryeministri Edi Rama dhe Vullneti

Gjatë takimit me qytetarët në ambientet e kryeministrisë në kuadër të platformës së bashkëqeverisjes, Edi Rama ka shkëmbyer batuta me një qytetar që sapo ishte punësuar.

"E kërkoi gruaja punën nuk kërkove vetë. Rroftë gruaja!"-  tha Rama.

Për të pranishmit, Rama tregoi se familja ishte në kushte të vështira por qytetari kishte qënë i gatshëm që të punonte kudo vetëm për të siguruar një rrogë për familjen.

Vullneti ishte i gatshëm që të punonte por nuk kishte gjetur një mundësi. E mori iniciativën e shoqja. Tani edhe ai ka mundësinë që të çojë një rrogë në familje.

Edi Rama, kryeministër


Lajmi kryesor:

'Platforma e bashkëqeverisjes', Rama: Presioni ka sjellë ndryshim të madh në administratë


ke.mu./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?×

Lajmi i fundit

John

Hajdari: PS-PD/LSI i mbyllën derën SHBA, nuk heqim dorë nga ndryshimi i sistemit!