Rrugë të amortizuara në Divjakë dhe mungesë sinjalistikash, Braçe kritika firmës së mirëmbajtjes: Harrojeni fitimin

Rrugë të amortizuara në Divjakë dhe mungesë sinjalistikash, Braçe kritika firmës së mirëmbajtjes: Harrojeni fitimin

Deputeti Erion Braçe në Divjakë

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe gjatë një inspektimi të bërë në disa prej rrugëve të Fierit dhe Divjakës ka kritikuar firmën mirëmbajtëse për një sërë problemesh duke nisur që nga mungesa e barrierave horizontale tek gjendja tejet e amortizuar në disa akse rrugore.

Siç shihet edhe në postimet e bëra në rrjetin e tij social 'Instagram;, Braçe gjatë një ndalimi në segmentet rrugore të Mertishit, Gradishtës dhe Gungasit në Divjakë i bën thirrje firmës së mirëmbajtjes së rrugës që të investojë për rikonstruksionin e pjesëve të dëmtuara.

“Pushimi i shoferit, Divjakë, mirë këtu mbrapa meje, po këtu para? Shihni shembjen këtu! Ej shikoni, nëse mendoni se jeni të zgjuar dhe ne jemi budallenj, e keni shumë gabim, e mendoni shumë mbrapsht. Nëse ju të zgjuarit mendoni se në 625 milionë lekë kontratë mirëmbajtje, ju do fitoni 300-400 milionë lekë dhe ne do rrimë këtu në këtë gjendje që shembet ditë për ditë pa ndërhyrë ju, e keni shumë gabim. Harrojini 300-400 milionë lekët fitim”- u shpreh Braçe.

Braçe theksoi edhe domosdoshmërinë e pajisjes me sinjalistika dhe barriera horizontale të rrugës Fier-Shegan, konkretisht në vendin që e quan si ‘kthesa e tmerrshme e Zhymit’.

 

B.V/S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • O Bravçe: 17/02/2024 09:07

    Ata e kanë bërë fitimin kur u bë kjo rrugë pa cilësi. Tani fitimin e gjoja mirëmbajtjes e shikojnë tek shkatërrimi i rrugës, që të ribëhet përsëri pas disa vitesh.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin