Rrufeja godet 3000 dengje bari në Fier, blegtori: Duam ndihmë se nuk kemi me çfarë të ushqejmë lopët (VIDEO)

Në fshatin Kallm të Fierit, shkarkesat atmosferike kanë goditur kavaleta me dengje bari për blegtorinë.

Blegtori Agim Dogani në një intervistë për Report Tv tregon se si janë përfshire nga flaket mbi 3000 dengje bari për ushqim për blegtorinë.

“Ne kishim barin këtu se s’kemi vend ku ta mbajmë. Kishim gjithsej 3000 dengje bar. Rrufeja qe e fuqishme. Nuk bënte dot gjë zjarrfikësja. Ne nuk kemi çfarë t’i hedhim bagëtisë po kemi bagëti plot, lopë. Me ato ushqehemi. Na erdhi kryeplaku do shkoni këtu do shkoni atje. Por lopët duan të hanë sot”, tha Agim Dogani.

Ka qenë një rrufe ajo që ka goditur kavaletën, e cila është përfshire nga flakët menjëherë. Është njoftuar zjarrfikësja, por dengjet e barit janë djegur plotësisht.

“Duam të na ndihmojnë pasi nuk kemi me çfarë ti ushqejmë lopët”, tha Agimi se bashku me vëllanë e tij.

 

D.GJ/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Shteti: 17/09/2022 18:50

    Paguani siguracion dhe mos u hapni bythesh kot te kerkoni cdo here ndihme nga shteti

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Forcat izraelite vrasin dy palestinezë gjatë një bastisje në Bregun Perëndimor

Forcat izraelite vrasin dy palestinezë gjatë një bastisje në Bregun Perëndimor