Rruga e Arbrit/ PD denoncon një segment që nuk është hapur: Tregoni shqiptarëve nëse do të paguajnë 8 euro për të kaluar

Rruga e Arbrit/ PD denoncon një segment që nuk është hapur: Tregoni shqiptarëve nëse do të paguajnë 8 euro për të kaluar

Deputetja e Partisë Demokratike Dhurata Çupi thotë se rruga e Arbrit nuk ka mbaruar pasi është hapur vetëm për propagandë. Sipas saj rruga e cila ka kushtuar 400 miliardë lekë është e papërfunduar dhe se në vend të mashtrimeve qeveria duhet t’u thotë dibranëve a do të paguajnë 8 euro për një udhëtim vajtje-ardhje.

‘Nxitimi për të shpallur, në ditën e ndarjes së shqiptarëve, hapjen e Rrugës së Arbrit, kur rruga akoma nuk ka mbaruar sipas kontratës, është, më e pakta, tallje me dibranët. Dështimi i qeverisë për të mbajtur premtimin e përfundimit të rrugës në prill dhe dështimi i premtimit për ta përfunduar rrugën në fund të këtij viti nuk mund të mbulohet nga propaganda e qeverisë. E vërteta është se rruga që na ka kushtuar 400 miliardë lekë është e papërfunduar dhe hapja e sotme është propagandistike.  Në vend të mashtrimeve, qeveria duhet t’u thotë dibranëve dhe shqiptarëve a do të paguajnë ata deri në 8 euro për një udhëtim vajtje-ardhje në Rrugën e Arbrit, kur rruga të përfundojë sipas kontratës?!’- tha Çupi.

Por segmenti i publikuar nga Dhurata Çupi, sipas burimeve për Report Tv nuk është i hapur për kalimin e automjeteve, pjesë e segmentit ura e vashës-Bulqizë. Ndërkohë edhe nga autoritet shtetërore është thënë se hapja e rrugës është provizore, pasi në rast se rruga ende është një kantier ku po ndërtohet dhe do të mbyllet në rast se ka reshje dëbore.


Lajmi kryesor:

Hapet Rruga e Arbrit, Rama pritet me tupana! Balluku: Përfundon krejtësisht në prill të 2022! Banorët në festë me muzikë e valle: Ëndërr e realizuar


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Osmani mirëpret thirrjen e ShBA-së ndaj Serbisë për të tërhequr trupat ushtarake rrotull kufirit

Osmani mirëpret thirrjen e ShBA-së ndaj Serbisë për të tërhequr trupat ushtarake rrotull kufirit