Rruga e Kombit 'pushtohet' nga mjegulla, Policia Rrugore apel qytetarëve: Bëni kujdes (Video)

Mëngjeset në Kukës po shoqërohen prej ditësh me mjegull të dendur, fenomen ky i zakonshëm në periudha të tilla. Prania e mjegullës shihet edhe nëpër akse rrugore, si në Rrugën e Kombit.

Autoritetet i bëjnë thirrje të gjithë drejtuesve të automjeteve që të kenë kujdes në rast se do të qarkullojnë në aksin rrugor Kalimash-Kukës, pasi prania e mjegullës së dendur mund të krijojë vështirësi në qarkullim për shkak të kufizimit të pamjes dhe krijimit të lagështisë.

/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si ka ndryshuar cilësia e arsimit gjatë pandemisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'S'më ftuan'/ Zana Çela i përgjigjet Inva Mulës: Akuza më e rëndë për t'u përtypur! E thirrëm disa herë, na injoroi! Dokumentari nuk tregon historinë e TKOB!