Rrumbullaku takim me strukturat drejtuese të policisë së Vlorës, në fokus lufta kundër kultivimit të kanabisit dhe arrestimi i personave në kërkim

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku ka zhvilluar një takim ditën e sotme me strukturat e policisë së Vlorës. Takimi me dyer të mbyllura që zgjati rreth dy orë mësohet se ka në fokus luftën kundër kultivimit të bimëve narkotike. Gjithashtu, duke qenë se Vlora është një qytet që frekuentohet masivisht nga turistët, Rrumbullaku bëri thirrje të ketë vëmendje maksimale ndaj personave me precedentë penalë të cilet janë të shpallur në kërkim. 

Ditë më parë, policia e Vlorës goditi një grup shqiptaro-rumun që organizonte transportin e drogës nga Shqipëria drejt Greqisë duke përdorur automjetet ‘rulot’.

Si rezultat i operacionit, u sekuestruan 260 kg kanabis, u arrestuan 4 rumunë si dhe u shpallën në kërkim 5 shqiptarë.

Në 10 shkurt të këtij viti në lagjen 10 korriku të Vlorës si dhe në Selenicë u zbuluan dy shtëpi bari ku kultivoheshin bimë narkotike të llojit kanabis sativa. Dy persona mbetën të arrestuar për të dy rastet si dhe janë shpallur në kërkim dy të tjerë.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Deklarata e fortë e Zef Brozit nga Washingtoni: SPAK e BKH të mos bëhen gardianë të Berishës! Tirani i djeshëm e Nongrata sot ende është  i pandëshkueshëm

Deklarata e fortë e Zef Brozit nga Washingtoni: SPAK e BKH të mos bëhen gardianë të Berishës! Tirani i djeshëm e Nongrata sot ende është  i pandëshkueshëm