Rubrika ‘Ciceron’/ Ngjarjet e kulturës që mund të ndiqni sot (VIDEO)

Art, kulturë dhe spektakël, në vijim, rubrika “Ciceron”, ju njeh me ngjarjet që mund të ndiqni gjatë ditës.

Teatri i Kukullave mirëpret vogëlushët sot dhe nesër në orën 10 e 30 dhe 11.30 me shfaqjen “Borëbardha dhe shtatë xhuxhat” në sallën “Tonin Harapi”.

Shënohet sot në Teatrin e Operas në orën 20.00 mbrëmja e fundit e operetës “Lakuriqi i Natës” e Johan Strauss, me regji të Renato Zanellas.

Vijon deri të dielën Festivali Muzikor i Tiranës "Kosmos", drejtuar nga violinisti Jonian Kadesha. Sot në mbrëmje në orën 20.00 do të mbahet koncerti i Katërt “Fantazi dhe Kosmos” pranë Katedrales Ortodokse.

Panairi i 25-të i librit shënon ditën e katërt në Pallatin e Kongreseve mes takimeve e diskutimeve me autorë e përkthyes. Siç është traditë, sot do të mbahet edhe ceremonia e ndarjes së çmimeve.

Ekspozita "Dhe yjet rrinë vështrojnë" e Gazmend Lekës pret vizitorët në galerinë "Fab"deri në 7 dhjetor.

Pas premierës të enjten, vijon të shfaqet në kinematë "Millenium" dhe "Cineplexx" filmi “Nji prej nesh”, me regji e skenar të Ergys Metës.

Ekspozita "Thumbi në shënjestër" me 30 punime e artistit Endri Beqo pret vizitorët në galerinë "Tirana Ekspress" deri në 23 nëntor.

Festivali i Këngës “Lule borë”  i Shkodrës shënon sot në orën 19.00 mbrëmjen e dytë në Teatrin “Migjeni”

Teatri Shëtitës “Çajupi” ndal këtë fundjavë në Elbasan. Të shtunë e të diel në orën 10.30 do të shfaqet në teatrin “Skampa” premiera për fëmijë “Të shpëtojmë luginën”

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Sot 8 Dhjetori, 32 vjet nga Lëvizja Studentore, që solli demokracinë

Sot 8 Dhjetori, 32 vjet nga Lëvizja Studentore, që solli demokracinë