Ruçi i ndërpret fjalën/ Rama: Gramoz, edhe dy minuta...e shfrytëzon kohën për batutë me deputetin 'donzhuan' (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama nuk mundi të përfundonte replikën e tij me deputeten Rudina Hajdari për shembjen e Teatrit. Ai ka kërkuar kohë, të cilën e mori vetëm pas disa 'lutjesh dhe batutash'. Megjithatë, atë 1 minutë e shfrytëzoi për t'i kthyer përgjigje deputeti Kostaq Papa, i cili kërkonte më shumë kohë për opozitën.

Rama: Gramoz, edhe dy minuta
Ruci: Por, nuk transferohet koha zoti kryeministër, hapja dhe 1 minutë
Hajdari: Jepja edhe minutat e mia
Ruci: Hape IT, hape
Rama: Gramoz shumë faleminderit, e more vesh ti që do fjalën e lirë këtu në kuvend.


Lajmi kryesor:

Interpelanca për Teatrin, Hajdari: Je bërë si Gruevski që rrafshoi Shkupin! Rama: I kam mbaruar fjalët e mia, sot flas me fjalët e Ndrenikës, Arbanës...(VIDEO)


B.K./d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?×

Lajmi i fundit

John

Meta i merr 'kauzat' opozitës, sulmon qeverinë: Keni braktisur blegtorinë, harxhoni miliarda euro për tenderë 'sekrete'