Rudina Hajdari zbut tonet ndaj Berishës, thirrje demokratëve: Të marrë fund lufta, dhuna e balta mes nesh! PD duhet të bashkohet në çdo qelizë

Asnjë prej deklaratave të fundit të Rudina Hajdarit , që Berisha i përket së shkuarës dhe se është e vjetra në PD, nuk ishin pjesë sot e fjalës së saj në Kuvendin Kombëtar të Rithemelimit. Ish-deputetja i drejtoi një thirrje demokratëve për t'u bashkuar dhe për t'i dhënë fund përçarjes e luftës mes tyre. Hajdari tha shqiptarët presin një opozitë të fortë 'për t'i dhënë fund regjimit të Ramës'.

"Ndryshimet kushtetuese të 2008 kanë qenë të gabuara dhe prej atyre vendi është futur në një spirale autokracie dhe nuk po dalim dot. Ne demokratët e vuajtëm më shumë pasojën e kësaj. Kjo krizë i ka rrënjët pikërisht për të zëvendësuar demokracinë me autokracinë. Duhet të nisim rrugëtimin për ta shndërruar PD në një forcë të madhe opozitare sot dhe qeveri nesër. Sherret mes nesh duhet të marrin fund, balta mes nesh duhet të marrë fund, sherret mes nesh duhet të marrin fund. PD duhet të bashkohet në çdo qelizë të saj dhe të organizojë opozitën më të fuqishme që ka parë ky vend", tha ajo.  


Lajmi kryesor:

'Rithemelimi' mbledh Kuvendin! Berisha rrëzohet teksa merr fjalën! Braktiset nga shumica e deputetëve të PD! Ndryshime statutore, më 22 maj zgjidhet kryetari i ri i partisë! Shkarkohet Alibeaj


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Barcelona ndalon me ligj pirjen e duhanit në plazhe