Rumania do t'i dhurojë Ukrainës një sistem Patriot

Rumania do t'i dhurojë Ukrainës një sistem Patriot

Rumania do t’i dhurojë Ukrainës një sistem patriot.

Duke marrë parasysh përkeqësimin e konsiderueshëm të situatës së sigurisë në Ukrainë, pas sulmeve të vazhdueshme dhe masive nga Rusia ndaj popullsisë civile dhe infrastrukturës civile, në veçanti sektorit të energjisë, si dhe pasojat rajonale të kësaj situate, duke përfshirë sigurinë e Rumanisë, në koordinim të ngushtë me aleatët, anëtarët e Këshillit vendosën t'i dhurojnë Ukrainës një sistem Patriot.

Lajmi është bërë me dije nga faqja e internetit të presidencës rumune.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Rumania do t'i dhurojë Ukrainës një sistem Patriot! Korea e Jugut do të rishqyrtojë vendimin e saj për furnizimin me armë të Kievit


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Ironizon Petro Gjikuria: Iu përgjigja ftesës së Ramës, lashë SHBA për të ndihmuar vendin tim! Mbështetja e Belerit, nder

Ironizon Petro Gjikuria: Iu përgjigja ftesës së Ramës, lashë SHBA për të ndihmuar vendin tim! Mbështetja e Belerit, nder