Rusët bombardojnë pallatin e banimit në Zaporizhzhia të Ukrainës, vdes një person dhe plagosen 25 të tjerë (FOTO)

Rusët bombardojnë pallatin e banimit në Zaporizhzhia të Ukrainës, vdes një person dhe plagosen 25 të tjerë (FOTO)

 

Bombardimi rus i një ndërtese banimi në qytetin e Zaporizhzhia la një të vdekur dhe 25 të plagosur, mes tyre edhe fëmijë. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i komunës Anatolij Kurtiev , duke saktësuar se të lënduarit janë transportuar në spital.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Moska për plumbat e uraniumit të varfëruar: Perëndimi luan me zjarrin! IAEA, pas sulmit në Zaporizhzhia: Siguria e uzinës është e pasigurt


Ora 16:00
Rusët bombardojnë pallatin e banimit në Zaporizhzhia të Ukrainës, vdes një person dhe plagosen 25 të tjerë
 • B.V/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

   Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:  ×

  Lajmi i fundit

  Bora Muzhaqi nga Dibra dhe Korça: Vijojmë konsultimet për Ligjin e Rinisë dhe Vullnetarizmit

  Bora Muzhaqi nga Dibra dhe Korça: Vijojmë konsultimet për Ligjin e Rinisë dhe Vullnetarizmit